Cvičením a stravou pro novou energii a sílu!

Studio Zdravého životního stylu - Petry Školové

« Zpět na Blog

Poznejte zdravý životní styl

Zdravý životní styl není jen drastická dieta nebo nárazové sportování. Je to styl života, který by měl být trvalý. Tudíž pokud byste chtěli změnit svůj životní styl na zdravý, změna by měla být postupná. Tím docílíte celoživotního udržení zdravého životního stylu, s tím spojenou zdravou hmotnost (ideální hmotnost) a zdraví.

A jak my pojímáme onen zdravý životní styl? Dočtete se níže. ☺

Naše pojetí zdravého životního stylu se skládá z 3 základních pilířů:

- zdravého pohybu, vyvážené a racionální stravy a dobré nálady.


Zde jsou 4 základní doporučení pro zdravý životní styl:

Zdravý životní styl a Petra Kanovová

1) Pestrý a vyvážený jídelníček s dostatkem zeleniny a ovoce

Zdravé stravování nutně neznamená jíst "jen" klíčky a zeleninu, ale jídlo by mělo být pestré a vyvážené. Konzumujte tedy od všeho trochu, nic nezkazíte tím, že si dopřejete např. cca 1x za měsíc kvalitní masovou klobásou. Pokud každý den zkontumujete dostatek zeleniny a ovoce, není třeba se obávat zanesení organismu a následných nemocí (300 – 400 g zeleniny, 200 g ovoce).

 • Hlavně přidejte kvalitní tuky!

Tukem se myslí z 2/3 rostlinný tuk - na opékání např. masa řepkový (stabilní) olej, do salátu olivový (extra panenský) olej. Ale také oříšky, semínka a řadíme sem také ryby. Občasné zařazení másla a sádla, tedy živočišného tuku (zbylá 1/3) do jídelníčku určitě patří. Živočišný tuk se nachází také v mléčných produktech, mase, vajíčkách…

 • Snížit konzumaci smaženého, to je oč tu běží.

Snižte konzumaci smažených pokrmů a oplatek/keksů/sušenek s náplní a polevou, protože obsahují ztužené tuky, které jsou nejhorší pro náš kardiovaskulární systém.

 • Pečivo, sůl – dvě spojené nádoby.

Pečivo se ve zdravém stravování rozhodně konzumovat může, ale jen si člověk musí vybírat, a to přednostně, pečivo kváskové z celozrnné mouky (žitná, špaldová...) s obsahem 1,2g/100g soli (dle Světové organizace zdraví). Celkový denní příjem soli by měl být 5 g (1 kávová lžička).

 • Základní pitný režim – alfa a omega zdraví.

Základem pitnému režimu (min. 2l/den) by měla být čistá voda. Díky ní dochází ke správné očistě organismu a ke správnému chodu celého organismu. Zařadit můžeme také neslazené čaje, ředěné džusy nebo vodu s vymačkaným ovocem (maliny, pomeranč, citron…).

2) Zařaďte jednoduchý pohyb do každodenního života

Nejpřirozenější pro člověka je chůze, denně udělat 10 000 kroků pro zdraví je tou nejjednodušší cestou ke zdravému pohybu. Dále, když zařadíte protahovací a posilovací cviky, tak je to tím nejideálnějším pro vaše tělo a zdraví.

Základem pro vitální tělo a mysl je správný sed a stoj, při kterém si nebudete ničit záda a následně celé tělo. Zborcenému tělu se nedostává kyslíku, kolik by mělo a vy se můžete cítit apatičtí.

3) Jen o jídle a pohybu to není

Snažte se být pozitivní! Dobrá nálada, vás poté bude provázet celý den a vaše snažení za vytouženým cílem půjde mnohem lépe.

4) Do Zdravého životního stylu patří také

 • Dostatek spánku (7 – 8 hodin denně).
 • Omezovat a eliminovat stresující faktory.
 • Dostatečně relaxovat - četba knihy, sport, meditace, poslech muziky atd.
 • Vyhýbat se negativním návykům a závislostem jako je kouření, nadmíra alkoholu (sklenka vína, piva či pánáček destilátu neuškodí ☺).
 • Pečovat o své zdraví – osobní hygiena, pravidelná návštěva zubaře, praktického lékaře atd.
 • Praktikovat zdravý a bezpečný sex. ☺
 • Vyloučení negativních vlivů škodlivého životního prostředí.

Při dodržování Zdravého životního stylu snížíte riziko civilizačních onemocnění (obezita, cukrovka, vysoký krevní tlak…). Budete se celkově cítit vitálně, plní energie a váš organismus bude odolnější vůči okolním škodlivým vlivům, jako je stres, virové onemocnění atd.

Petra

Sociální sítě RZ

Petra Školová - Linkedin Rozvoj zdraví - Facebook Rozvoj zdraví - YouTubePetra Školová Instagram

Darujte dárkové poukazy

Dárkový poukaz

 

Darujte svým nejmilejším neotřelý dárek…

Dárkový poukaz lze zakoupit na všechny služby: cvičení, výživové poradenství nebo komplex (výživa + cvičení).

Dárkový poukaz - Rozvoj zdraví

Dárkový poukaz si můžete objednat přes kontaktní formulář nebo na čísle 732 639 466.

Poukaz je možné vyzvednout osobně na Palackého 356/7, Tábor nebo vám poukaz zašleme poštou na vámi uvedenou adresu.