Cvičením a stravou pro novou energii a sílu!

Studio Zdravého životního stylu - Petry Školové

« Zpět na Blog

Proč jíst kvalitní a vyváženou stravu

…protože strava, kterou jíme, se odráží na našem zdraví a na tom, jak se aktuálně cítíme. Určitě mi dáte za pravdu, že pokud se přejíte, jste z toho úplně "vykolejení" i klidně několik dní. Nebo naopak, když je naše tělo podvyživené, dostává nedostatek potravin, můžeme se cítit bez energie.

O stravě vyšlo mnoho článků, laboratorních výsledku, zkrátka je teď hodně diskutovaná. Skoro každý tvrdí něco jiného a potravinářský průmysl, nám, jako spotřebitelům může tvrdit pomalu, co chce. A my se tak dostáváme do spleti otázek, vyhledávání nových a odbornější článků a pak jsme možná na chvilku moudřejší. Každopádně za chvilku je to zase jinak a my jsme opět na začátku a zmateni.


Jak z tohoto koloběhu ven? A jak se cítit po stravě dobře?

Výživový poradce v Táboře

Selský rozum - Na vše nahlížet s rozumem… Např. máslo - někdo tvrdí, že je máslo nezdravé, někdo naopak, že je „super“ zdravé. Já si myslím, že vyřadit máslo úplně z jídelníčku není nezbytné a na druhou stranu, není vhodné tento produkt od kraviček papat po kilech! ☺ A když vám nějaká potravina úplně nevyhovuje, tak není nic jednoduššího než jí omezit nebo vyloučit a nahradit něčím výživově podobným.

Pestře – Když nebudeme konzumovat x krát za den např. pečivo a dáme si ho cca 1 krát za den, nic se určitě nestane. A my se zaměříme, aby náš jídelníček obsahoval také něco jiného, například různé kaše, luštěniny, mléčné produkty apod.

Přiměřeně = NEPŘEJÍDAT SE. Nejen v tom smyslu přejídání, že si např. na oběd dáme dvakrát víc jídla než normálně, ale také bychom se neměli přejídat určitým druhem potravin.

Kvalitně - Bohužel ne vždy to jde nebo se dodavatel tváří důvěryhodně a přitom není. ☺ Ale nepropadejte panice, jednoduše se snažte nakupovat v obchodech, kde nabízejí lokální potraviny. Nakupujte sezónní produkty a také se můžete porozhlédnout po vlastních důvěryhodných dodavatelích např. masa. Zajeďte se třeba podívat přímo na farmu, tak budete mít jistotu, že víte, co jíte.

Nadhled – Pokud se budete snažit ve všech bodech víše. Určitě tím zlepšíte svůj jídelníček. A že nakoupíte občas i v supermarketu nějakou tu zeleninu nebo maso, na 100 % se vám nic nestane.

Jednoduchá "pravidla" a ještě jednodušší závěr, protože když svou stravu zkvalitníte, zpestříte a nebudete si tolik lámat hlavu s 1 nakoupenou okurkou ze supermarketu. Rozhodně se budete cítit lépe a plní energie. Někteří, které trápí hmotnost, mohou i změnou stravovacích návyků zhubnout, protože s kvalitní a vyváženou stravou si tělo najde svou zdravou (optimální) hmotnost. Samozřejmě s určitou "dávkou" pohybu k tomu. ☺

Petra

Sociální sítě RZ

Petra Školová - Linkedin Rozvoj zdraví - Facebook Rozvoj zdraví - YouTubePetra Školová Instagram

Darujte dárkové poukazy

Dárkový poukaz

 

Darujte svým nejmilejším neotřelý dárek…

Dárkový poukaz lze zakoupit na všechny služby: cvičení, výživové poradenství nebo komplex (výživa + cvičení).

Dárkový poukaz - Rozvoj zdraví

Dárkový poukaz si můžete objednat přes kontaktní formulář nebo na čísle 732 639 466.

Poukaz je možné vyzvednout osobně na Palackého 356/7, Tábor nebo vám poukaz zašleme poštou na vámi uvedenou adresu.