Cvičením a stravou pro novou energii a sílu!

Studio Zdravého životního stylu - Petry Školové

« Zpět na Blog

Zařaďte relaxaci do svého života

Kanovová Petra a relaxace

Relaxace je děj, u kterého se člověk uvolní, oprostí se od starostí všedního dne a nabere novou energii. Pokud si toto neuvědomujeme a dostatečně neodpočíváme/nerelaxujeme, mohou se dostavit nepříjemné pocity. Cítíme, že na nás vše "padá" a my se dostáváme do celkového napětí. Psychické napětí se může projevit i na napětí těla/svalů a na našem celkovém zdraví. Protože tělo a mysl jsou spolu úzce propojeni, tak se dá toto propojení při relaxačních technikách využít.

Vzpomeňte si, když jste odcházeli z masáže, kde hrála příjemná muzika, a masér vám rozmasíroval ztuhlé svalstvo. Necítili jste se i hlavou v oblacích? Pokud ne, tak jste nedokázali takzvaně "vypnout". A tělo s vaší myslí neumí současně odpočívat. To se dá však jednoduše naučit, abyste předcházeli, jak životnímu, tak osobnímu vyhoření a pocitům vyčerpanosti.

Nejprve si zkuste říct, jaký druh relaxace je vám osobně příjemnější. Protože každý bere jako relaxaci něco jiného, někdo radši odpočinek aktivní někdo pasivní. Pro někoho je relax číst knížku pro někoho zase běh. Pokud si najdete něco, co Vás konkrétně nejvíce baví a naplňuje, zaměřte se při té činnosti jen na sílu okamžiku. Vypněte proud ostatních myšlenek a soustřeďte se na to, co právě děláte (běh) či neděláte (masáž). Když se Vám to podaří, v ten okamžik nabíráte nejvíce energie a sílu pro další den.

Využít můžete také nejrůznějších relaxačních technik, které se dají zařadit v pár minutách během dne. Např. dech do celého těla, takzvaný "Vítězný dech", při kterém si rozvolňujete nejen mysl, ale i tělo a zafixováváte si správnou techniku dechu. Jistě mi dáte za pravdu, že dech je důležitý pro celkové bytí. Zkuste dýchat, abyste opravdu žili a ne jen přežívali.

Další rychlou relaxační technikou je tzv. Vnitřní úsměv, kterou můžete spojit i s "Vítězným dechem". Kdy si představíte sami sebe, jak se zeširoka usmíváte. A tento hřejiví pozitivní pocit se snažíte zachovat co nejdéle.

Podle mne těchto pár principů zvládne opravdu každý. Najděte si čas sami na sebe, relaxujte a užívejte života.

Petra

Sociální sítě RZ

Petra Školová - Linkedin Rozvoj zdraví - Facebook Rozvoj zdraví - YouTubePetra Školová Instagram

Darujte dárkové poukazy

Dárkový poukaz

 

Darujte svým nejmilejším neotřelý dárek…

Dárkový poukaz lze zakoupit na všechny služby: cvičení, výživové poradenství nebo komplex (výživa + cvičení).

Dárkový poukaz - Rozvoj zdraví

Dárkový poukaz si můžete objednat přes kontaktní formulář nebo na čísle 732 639 466.

Poukaz je možné vyzvednout osobně na Palackého 356/7, Tábor nebo vám poukaz zašleme poštou na vámi uvedenou adresu.